admin összes bejegyzése

Ajánlott olvasmányok

Kedves Gyerekek!

A nyár során a következő művekből válasszatok ki legalább egyet, és olvassátok el! Természetesen többet is olvashattok. Biztosak vagyunk abban, hogy jól fogtok szórakozni, hiszen a lista gyerekek ajánlása alapján készült.

(Az interneten nézzetek utána, hogy miről szólnak a könyvek, így könnyebb lesz a választás. Főként kalandos és /vagy humoros, kamaszokról szóló történetek ezek. Szeptemberben egy rövid és könnyű, szövegértést ellenőrző kérdéssort kaptok az olvasmánnyal kapcsolatban.)

Brezina, Thomas: Hot Dogs – A jó jegyek veszélyesek

Defoe, Daniel: Robinson Crusoe

Funnell, Pippa: Sámson – Ünnepi lovasbemutató

Gárdonyi Géza: A láthatatlan ember

Kastner, Erich: A repülő osztály

Kinney, Jeff: Egy Ropi naplója (1. rész)

Kinney, Jeff: Egy Ropi naplója – A rideg való

Kinney, Jeff: Egy Ropi naplója – Rodrick a király

Knight, Eric: Lassie hazatér

Lee, Harper: Ne bántsátok a feketerigót!

Leiner Laura: A Szent Johanna gimi (1. rész)

London, Jack: A vadon szava

Maros Edit: Hűvösvölgyi suli (1. rész)

Rejtő Jenő: Piszkos Fred, a kapitány

Rowling, J.K.: Harry Potter és a bölcsek köve

Russel, Rachel Renée: Egy Zizi naplója (1. rész)

Saint-Exupéry, Antoine de: A kis herceg

Stevenson, R.L.: A kincses sziget

Townsend, Sue: A 13 és ¾ éves Adrian Mole titkos naplója

Verne, Jules: A tizenöt éves kapitány

Verne, Jules: Kétévi vakáció

A könyveket a szépirodalmi polcokon találjátok meg a könyvtárban a szerző vezetéknevénél (vastagon szedve), figyeljétek a betűrendet!

magyartanárok

Védangyal helyett ingyen kiadvány

Tisztelt Szülők, Kedves gyerekek!

November 6-tól, ingyenesen letölthető a 128 oldalas, gazdagon illusztrált Vigyázz otthon, hogy sose érjen baj! című könyv a nogradi.hu oldalról.

A súlyos, gyakran halálos – évi 250 ezer – otthoni (háztartási) baleset elkerülése érdekében írta meg humorosan oktató – a Papa és a három unoka főszereplésével szórakoztató – történetekben Nógrádi Gábor újabb életvédő könyvét. Illusztráció: Cakó Ferenc.

A 16 rövid, vidám és tanulságos történet (méreg, áram, forróság, tűz, idegenek, gáz, elcsúszás stb.) ugyanúgy megelőzheti az otthoni baleseteket, ahogy a neves szerzők közlekedésbiztonsági könyvei is tizedére csökkentették húsz év alatt a legsúlyosabb közlekedési gyerektragédiák számát.

Nem állíthatunk minden gyerek és felnőtt mellé egy őrangyalt, de az életük védelmében meg kellene tennünk, amit megtehetünk.

Üdvözlettel
Rutkai Krisztina