Határtalanul – HAT-17-01-00466

A 2017-2018-as tanévben a 7.osztályosok, ismét Erdélybe utazhatnak, ugyanis ismét nyert a benyújtott HATÁRTALANUL pályázatunk. (HATÁRTALANUL  HAT-17-01-00466 )

Így részt vehetünk, egy 6 napos felejthetetlen körúton Erdélyben. 30 diák 3 kísérő tanár (Tasi Zoltánné; Hódiné Vass Magdolna; Megyeri Péter) részvételével. A kirándulás teljes költsége: 60000Ft.

Címe: Játszunk fizikát és matematikát Erdélyben

Időpontja: 2017.09. 18-23. (hétfőtől-szombatig)

Tervezett programok:

1.NAP
Arad: látogatás az aradi –Helyszín: Arad , “AUREL  VLAICU ” ALTALANOS  ISKOLA
Cím: 310346, str. Fulgerului 2-4, tel. 0257-348337-egyszerű fizika kísérletek az iskola udvarán az érdeklődő diákoknak
látogatás az aradi vértanúk emlékművénél-koszorúzás; mécses gyújtás

Déva: „mesélnek a kövek”-a vár megtekintése; Kőmíves Kelemen dramatikus előadása a helyszínen. Híres történelmi személyiségek bemutatása.

Vajdahunyad-várlátogatás

Gyulafehérvár: szállás elfoglalása; vacsora; éjszakai séta a belvárosban-Gudor Botond vezetésével

2.NAP:

Bólya: A Bólyai múzeum megtekintése; Bólya kastély

Segesvár: Séta az óvárosban, Az óratorony, Szent Miklós templom,  diáklépcső; Segesvári csata emlékművénél egy rövid csatajelenet bemutatása. A Petőfi emlékműnél-Egy gondolat bánt engemet-szavalat. Drakula ház története.

Farkaslaka:-Tamási Áron emlékház

Csíkszereda: Milleneumi-Makovecz templom-Kossuth utcában

Gyimesbükk: szállás elfoglalása; vacsora

3.NAP:

Látogatás a gyimesbükki Dani Gergely általános iskolába.(8-10:00h) Délelőtt rendhagyó fizika óra keretében lufis kísérletek bemutatása a ottani 7.osztályos diákoknak. Séta az ezeréves határ mentén-Rákóczi vár; 30.számú vasúti őrház megtekintése

Délután: fizika játszóház-egyszerű időmérő eszközök készítése az általános iskolában; hangszerek készítése(szívószálsíp; szendvicsduda;) Beethoven –Örömóda eljátszása-rögtönzött zenekari próbát követően; játékos vetélkedő-matematikai és fizikai fejtörőkből. Este táncház.

4.NAP:

Gyilkostó-a tó legendája; Békás szoros-túrázás

5.NAP:

Látogatás Böjte Csaba gyimesbükki gyermekotthonában- adományok átadása. Túra Gyimesbükk környékén. (Úr napja templom; Gelencei emlékhely;  Kontumac templom stb.)

6.NAP: indulás 6 órakor

Kolozsvár-Bólyai egyetem; Bólyai ház-koszorúzás; Házsongárdi temető-az utolsó erdélyi polihisztor Brassai Sámuel sírjánál koszorúzás.

Nagyvárad– színház; református templom; séta a belvárosban-EMKE kávézó

Nagyszalonta: Arany relikviákA csonkatorony; Arany szülőházának megtekintése. Toldi első énekéből adnak elő részletet a diákok- (Laczfi jelenet dramatizálva); Rövid megemlékezés Arany Jánosról.

2017.08.03.

Tasi Zoltánné (osztályfőnök)