A Diákönkormányzat hírei

Az új tanév kezdetével a Diákönkormányzat is újraszerveződött, melynek célja és feladata röviden összefoglalva a demokratikus jogok játékos gyakorlása és változatos programok szervezése a tanulók részére. Az osztályok alsó és felső tagozaton egyaránt új képviselőket választottak, osztályonként két-két főt.

Mivel volt diákpolgármesterünk tavaly befejezte általános iskolai tanulmányait, október elején új polgármestert is kellett választani. Három tanuló vállalkozott erre a nagy feladatra. Ők a központi épületben a reggeli sorakozóknál ismertették terveiket, programjukat arra az esetre, ha nyernének. Bemutatkozásuk után néhány nap állt rendelkezésükre, hogy 20-20 ajánlószelvényt összegyűjtsenek, amiben a jelölőbizottság volt segítségükre. Ezt az akadályt mindhárman sikeresen vették, ezért nevük felkerülhetett a szavazólapra. Október 8-án került sor a mindent eldöntő diákpolgármester-választásra. A központi épület diákjai reggel 7.30-tól délután 13.30-ig szavazhattak titkos szavazással a választási bizottság gondos felügyelete mellett. A jelöltek voltak:

Szalai Vanda 6.o.

Tóth Barnabás 7.o.

Mészáros Boglárka 8.o.

Fél 2-kor az urnabontás után a szavazatszámláló bizottság összeszámolta a szavazatokat, másnap reggel pedig kihirdették az eredményt: az új diákpolgármester 65 szavazattal Mészáros Boglárka 8. osztályos tanuló lett. Az ő első feladata a Diákfórum levezetése volt, melyre október 16-án került sor a Déryné Kulturális Központban.

Ezen a rendezvényen a következő napirendi pontok szerepeltek:

• Az új Diáktanács bemutatkozása.
  • A diákpolgármester és helyettesének bemutatkozása.
  • Az alsós diákpolgármester ismertette az 1-4. osztály éves munkatervét.
  • Javaslatok, majd szavazás a munkaterv elfogadásáról.
  • A felsős diákpolgármester ismertette az 5-8. osztály éves munkatervét.
  • Javaslatok, majd szavazás a munkaterv elfogadásáról.
  • Hozzászólások, kérések osztályonként az iskolavezetés felé, melyekre Igazgatónőnk, Hódiné Vass Magdolna válaszolt.
  • „ A legjobb átlagot elérő osztály” és „ A legtöbbet javító osztály” vándorserlegek átadása az év végi eredmények alapján.

„A legjobb átlagot elérő osztály” alsó tagozaton a 3. osztály, felső tagozaton a 7.b osztály lett.

„ A legtöbbet javító osztály” alsó tagozaton az 5. osztály (volt 4. osztály), felső tagozaton a 7. a osztály lett.

Októberi programjaink lesznek még az őszi papírgyűjtés, gyalogtúra a Bohn-erdőbe és Halloween-party az angol szakos kollégák, illetve a 8. osztályosok szervezésében.

A Diákönkormányat nevében Ótottné Vörös Zsuzsanna