„Titokzatos utakon”

Kirándulás a Szarvasi  Arborétumba

A NEA-UN-19-EG-0127 azonosítójú pályázatnak köszönhetően a Zöldü(l)lés Környezetvédő Egyesület kirándulni vitte az iskola 43 tanulóját

Reggel fél nyolckor indult velünk az autóbusz. Kétórás utazást követően érkeztünk meg a Szarvasi Arborétumba.

Szarvasi kirándulás

36 new photos added to shared album

Kertvezetéssel vártak bennünket, ekkor ismertették meg velünk a kert történetét. Különleges fákat láttunk, közülük a 30 méteres éghetetlen kérgű mamutfenyő tetszett a legjobban a gyerekeknek. Gyönyörű, napsütötte időben sétáltunk az évszázados, gondozott parkban. Útközben, ha elcsendesedtünk, sokféle madár örvendeztetett meg bennünket a hangjával. Emukat kerítés mögött, pávákat szabadon is láthattunk. Erdei játszótéren tudtunk lazítani, míg a csoport egyik fele Pepi gróf Varázskertjében interaktív foglalkozáson vett részt. Csere után komoly beléptető rendszeren keresztül jutottunk a Mini Magyarország területére. Azonnal elvarázsolt bennünket, hogy egy gombnyomással életet tudtunk lehelni a történelmi tájakon végig robogó vonatokba, be tudtuk indítani a dorozsmai szélmalom lapátjait, várvédőként nyitni-zárni tudtuk a várkapukat. Nagyon elcsodálkoztunk azon, hogy ennyi nevezetesség, csodálatos építmény, történelmi hely található kicsi hazánkban. Legnagyobb örömünkre maradt időnk kipróbálni a 2019-ben átadott, különleges játszóteret. Beszállhattunk a mókuskerékbe, mindig leestünk a pörgő hordóról, óriás libikókán hintázhattunk és még homokozhattunk is. Délután a Boglár fedélzetét foglaltuk el, s egy órán át hajókáztunk vele a Holt-Körösön gyönyörű parti villák között.

Ekkorra már kezdtek kiürülni a gondosan feltöltött hátizsákok, jelezve, hogy elérkezett a visszaút ideje. Pontos időben, alaposan elfáradva, de sok-sok élménnyel tértünk haza.

A 43 kisgyermek szép, őszi szombatját három pedagógus Ráczné Budai Márta, Kocsisné Hecskó Ágnes és Lakóné Tari Ágnes szervezte és felügyelte.

Zöldü(l)lés Környezetvédő Egyesület