Címke: eredmény

Megyei Kazinczy verseny

2016. május 19-én a 3-4. osztályosok számára Makón rendezték meg a Megyei Kazinczy szépkiejtési versenyt, melyen Csongrád megye tankerületi versenyeinek győztesei vehettek részt. A megmérettetés évfolyamonként zajlott és két részből állt: egy begyakorolt és egy ott kézhez kapott ismeretterjesztő szöveget kellett a zsűri előtt pontosan, jól hangsúlyozva, a közönséggel kapcsolatot tartva felolvasni.
Iskolánk 3. a osztályos tanulója, Szabó Gabriella saját korcsoportjában I. helyezést ért el.

Gratulálunk neki!

Felkészítő tanára: Ótottné Vörös Zsuzsanna

Fontos Sándor Emléknap – Klasszikus zene eredmények

Klasszikus zene
Szóló
Versenyző neve Művészeti
évfolyam
Darab szerzője, címe Felkészítő tanár neve Település Helyezés
Dér Uldin furulya Ek.2. Mozart: Burlesque
Dlugoraj: Cantio polonica
Kálmán Csaba Ruzsa 44 pont
Kálmán Levente furulya Ek.2. Mozart: Burlesque
Mint egykor rég ( ír népdal)
Kálmán Csaba Ruzsa 49 pont
Balog Lázár Koppány hegedű Ek.2. Bach: Részlet a Parasztkantátából
Weber: Keringő
Huszár Emőke Zsombó 55 pont

II. helyezett

Tóth Barnabás furulya Ek.2. Mint egykor rég
Gervaise: Táncdal
Hampel Zsuzsa Zsombó 56 pont

I. helyezett

Hajagos Flóra Lilla hegedű Ek.2. Flon – flon
Még azt mondják
Berente Istvánné Mórahalom 47 pont
Kiss Boróka zongora Ek.2. Bartók Béla: Népdal
Papp Lajos: Roller
Hajdu Fruzsina Ásotthalom 48 pont
Jeremi Daniella zongora Ek.2. Petrovics Emil: Magyar népdalok
W.A.Mozart: Allegro
Molnár Gábor Edina Ásotthalom 46 pont
Farkas Réka gitár 1. Méz,méz,méz
Fekete föld
László János Forráskút 47 pont
Ocskó Melinda Barbara zongora 1. Bartók Béla: Elvesztettem páromat
Bastien: Boszorkányok ünnepe
Bodoláné Szabó Emília Bordány 53 pont

III. helyezett

Sutus Zoé furulya 1. Willem de Fresch: Ária
Anonymus: Allemande
Kálmán Csaba Ruzsa 46 pont
1. korcsoport: Ek. 2. , A/1
 

 

Klasszikus zene
Szóló
Versenyző neve Művészeti
évfolyam
Darab szerzője, címe Felkészítő tanár neve Település Helyezés
Szabó Vanessza furulya 1. Beethoven: Német tánc
Krieger: Bourrée
Hampel Zsuzsa Zsombó 51 pont
Gyuris Enikő furulya 1. Ismeretlen szerző: Bourrée
Lendvay Kamilló: Dalocska
Hampel Zsuzsa Zsombó 47 pont
Talmácsi Luca zongora 1. Csajkovszkij: A beteg baba
Csajkovszkij: Játékkatonák indulója
Dobiné Farkas Jácinta Mórahalom III. helyezett

52 pont

Gyurákovics Eszter hegedű 2. Erdő, erdő
Jones:Angol dal
Berente Istvánné Mórahalom 43 pont
Márton Gergely Ákos trombita 2. Charpentier: Te Deum
Bogár I.:Két régi magyar tánc
Szalai Krisztián Mórahalom 55 pont

II. helyezett

Döme Balázs Márk trombita 2. Weiner Leó: Esik az eső
Tambourin
Szalai Krisztián Mórahalom 58 pont

I. helyezett

Rózsa Lilla zongora 2. Bach: g-moll menüett
Burgmüller: Ártatlanság
Recskó Anikó Domaszék 50 pont
Szigeti Sára Klára zongora 2. Burgmüller: Arabeszk
Bartók Béla: Játék
Recskó Anikó Domaszék 51 pont
2. korcsoport: A/1 , A/2

 

 

 

 

 

Klasszikus zene
Szóló
Versenyző neve Művészeti
évfolyam
Darab szerzője, címe Felkészítő tanár neve Település Helyezés
Földi Sarolt Csenge zongora 2. Csajkovszkij: Régi francia dal
Bartók Béla: Csürdöngölő
Hegedűs Károlyné Zsombó 51 pont

III. helyezett

Kálmán Virág hegedű 2. Magyar népdalok
Rieding: Induló
Huszár Emőke Zsombó 56 pont

I. helyezett

Györgyilyés Melinda klarinét 2. Régi magyar táncok
Jean-Paul-G. Matini: Plaisir d’amour
Kálmán Csaba Rúzsa 42 pont
Enyedi Richárd klarinét 3. Joplin: The entertrainer
Weber: Sonatina
Kálmán Csaba Rúzsa
Abonyi Mátyás gitár 3. Suba Sándor: Tengerész dal
Fernando Sor: Allegretto
László János Üllés 53 pont

II. helyezett

Farkas Gusztáv furulya 3. Willem de Fesch: Ária
Willem de Fesch: Gavotte
Kálmánné Mucsi Ildikó Forráskút 47 pont
Szalóky Mercédesz Lara zongora 3. Schitte: A sellő
Gillock: Őszi vázlat
Lázity Natália Domaszék 53 pont

II. helyezett

3. korcsoport: A/2 , A/3

 

 

 

 

 

 

Klasszikus zene
Szóló
Versenyző neve Művészeti
évfolyam
Darab szerzője, címe Felkészítő tanár neve Település Helyezés
Balog Martin gitár 4. W.A.Mozart: Allegretto
Sagreras: Etüd
László János Forráskút 48 pont
Nagy-Kardos Réka furulya 4. Telemann:Ária,Ária Kálmánné Mucsi Ildikó Forráskút 48 pont
Galzó Dorka furulya 4. Loeillet:Siciliana,Giga Kálmánné Mucsi Ildikó Forráskút 51 pont
Kálmán Richárd hegedű 5. Vivaldi: a-moll Koncert I.tétel Huszár Emőke Zsombó 59 pont

I. helyezett

Senften Leona furulya 5. Telemann: á-moll szonáta Kálmánné Mucsi Ildikó Forráskút 53 pont
Gáspár Zsófia Luca zongora 6. Ludvig Schitte: A kis hableány
Agatha Backer Grondale: Spanyolos
Bodoláné Szabó Emília Bordány 54 pont

II. helyetzett

Pintér Emese gitár 6. Suba Sándor: Maestoso
Arcas: Bolero
László János Üllés 52 pont

III. helyezett

Vajner Vivien fagott Kálmánné Mucsi Ildikó Forráskút 52 pont

III. helyezett

4. korcsoport: A/4, A/5, A/6

 

 

 

 

 

 

 

Klasszikus zene
Kamara
Versenyzők neve Művészeti
évfolyam
Darab szerzője, címe Felkészítő tanár neve Település Helyezés
Czombos Lara
Gáspár Zsófia Luca
furulya Ek.2.
zongora 6.
Leopold Mozart: Burlesque
Hidas Frigyes: 4 kis darab-
Én meg ő, Bújócska
Hampel Zsuzsa
Bodoláné Szabó Emília
Bordány
Tóth Barnabás
Gyuris Enikő
Szabó Vanessza
furulya Ek.2.
furulya 1.
furulya 1.
Gárdonyi: Két szál pünkösdrózsa
Rathgeber: Ritornell
Hampel Zsuzsa Zsombó 55 pont

I. helyezett

Kovács Aida
Török Karolin
furulya 1.
furulya 2.
Német táncdal
Olasz dal
Kálmánné Mucsi Ildikó Forráskút 50 pont

III. helyezett

Dudás Nelli
Farkas Gusztáv
furulya 3. Amon: Francia tánc
Boismortier: Menüett
Kálmánné Mucsi Ildikó Forráskút 53 pont

II. helyezett

 

 

1. korcsoport: Ek. 2. , A/1 , A/2 , A/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galzó Dorka
Nagy-Kardos Réka
furulya 4. W.A.Mozart: Menüett
Leopold Mozart: Menüett
Velencei karnevál
Kálmánné Mucsi Ildikó Forráskút 48 pont
Korsós Roxána
Hódi Dorottya
furulya 4. V.Rathgeber: Menüett
Ugrós tánc
Kálmánné Mucsi Ildikó Forráskút 52 pont

III. helyezett

Baracsi Luca
Dóda Hajnal
Kazi Richárd
furulya 4. Witt: Entrée és Menüett
Folksong Medleys
Greksa László
Zongorán kísér: Lázity Natália
Domaszék 57 pont

I. helyezett

Kardos Lili
Ördögh Anett
furulya 6. Bononcini: Preludio és Giga
Telemann: Allegro
Greksa László
Zongorán kísér: Lázity Natália
Domaszék 57 pont

I. helyezett

Senften Leóna
Vajner Vivien
furulya 5.
furulya 6.
Bizet: Carmen fantázia Kálmánné Mucsi Ildikó Forráskút 54 pont

II. helyezett

2. korcsoport: A/4 , A/5, A/6

Fontos Sándor Emléknap – Népi ének, Népi hangszer eredmények

Népi ének, népi hangszer
Versenyzők neve Iskolai évfolyam Népdalcsokor tájegysége Felkészítő tanár neve Település Helyezés
Ocskó Melinda Barbara 3.o. Pusztinai népdalok Kiss Csillag Anna Bordány II. helyezett
Vas Sándor Nimród
Ocskó Melinda Barbara
Deme Mihály Dániel
Gábor Zalán Sándor
citera együttes
3.o.-5.o.
Gyermekdalok Kiss Csillag Anna Bordány I. helyezett
Deák Zsófia 5.o. Népdalok Horti Sándor Csólyospálos III. helyezett
Rabi Ramóna 5.o. Somogy- Tolnai népdalok Horti Sándor Csólyospálos
Marton Gyula 5.o. Békés-Csongrádi népdalok Horti Sándor Csólyospálos
Provics Lili 6.o. Hevesi népdalok Horti Sándor Csólyospálos Különdíj
Halácsi Anna 6.o. Szatmári népdalok Horti Sándor Csólyospálos I. helyezett
Farkas Bence 5.o. Vegyes népdalok Zimán Ildikó Üllés
Regős Dalma 5.o. Székelyföldi népdalok Zimán Ildikó Üllés
Turcsik Anikó 7.o. Moldvai népdalok Zimán Ildikó Üllés

 

Fontos Sándor Emléknap – Rajz versenyeredmények

VERSILLUSZTRÁCIÓ

 

helyezés név település felkészítő tanár
1. Berta Ágnes Mórahalom Koisné Kőrösi Rozália
2. Szikszer Tímea Ásotthalom Naszradi Edit
3. Czellár Virág Zsombó Faragó Gabriella

 

Meseillusztráció

 

helyezés név település felkészítő tanár
1. Kiss Alíz Réka Domaszék Kardosné Volford Klára
2. Varga Vivien Éva Zsombó Faragó Gabriella
3. Kiss Angelika Bordány Sándor Mónika

 

SZERKESZTÉS

 

helyezés név település felkészítő tanár
1. Bálint Nikolett Domaszék Viplakné Pásti Mária
2. Vásárhelyi Henrietta Ruzsa Varga Enikő
3. Németh Nikolett Domaszék Viplakné Pásti Mária

 

CSENDÉLET

 

helyezés név település felkészítő tanár
1. Tóth Andrea Bordány Sándor Mónika
2. Gyuris Anasztázia Bordány Sándor Mónika
3. Kása Kornél Üllés Rostás Mónika