Letölthető pályázati anyagok

Posted in Letöltés | Tagged , , | Letölthető pályázati anyagok bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

A harmadik találkozó

A harmadik találkozóra 2015. május 30-június 6. között került sor Törökországban, a YUNUS EMRE ILKOKULU PRIMARY SCHOOL ( Törökország- Kütahya) iskolában.

Posted in Egyéb | A harmadik találkozó bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

A második találkozó

A második találkozóra 2014. szeptember 8-12. között került sor Magyarországon, a FONTOS SÁNDOR ÁLTALÁNOS ISKOLA (Magyarország- Üllés) iskolában.

Posted in Egyéb | A második találkozó bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Az első találkozó

Az első találkozóra 2013. október 21-25. között került sor Csehországban, a ZAKLADNI SKOLA POLESOVICE PRIMARY SCHOOL( Csehország- Polesovice) iskolában.

Posted in Egyéb | Az első találkozó bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Európa nap

Az alábbi linkre kattintva letöltheted az Európa napi programot.

Európa napi plakát

Posted in Egyéb | Európa nap bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Pályázati prezentációk

Az alábbi linken letölthetőek a Comenius pályázathoz tartozó prezentációk.

pályázati prezentációk

Posted in Egyéb | Pályázati prezentációk bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

logo_dg_education

Iskolánk nyert egy “COMENIUS” multilaterális iskolai együttműködésre támogatást.

Európai együttműködési projektünk 2013-2015 évben valósul meg az egész életen át tartó tanulási program keretében.

Támogatási szerződés száma: 13/0030-c/1329

Téma: „LET’S EXPLORE EUROPE” – Fedezzük fel Európát!

A projekt fő  célja, hogy a résztvevő országok diákjai és tanárai a  nyelvi akadályok ellenére,  sztereotípiák és előítéletek nélkül megismerjék egymást, és tanuljanak egymástól. A tevékenységek célja, hogy fejlesszék a tanulók figyelmét a nyelvi és kulturális sokszínűségre, és gazdagítsák tapasztalataik repertoárját a feladatok végrehajtásán keresztül.

A következő problémákra keressük a választ a projektben:

– Hogyan fejleszthetnénk az aktív uniós polgárság érzését?
– Hogyan lehet küzdeni a rasszizmus és az idegengyűlölet ellen az iskolákban?
– Hogyan lehet javítani a kultúrák közötti párbeszédet?
– Hogyan lehet megosztani a partnereknek egymással a legjobb gyakorlatokat?
– Hogyan tudjuk bevezetni az idegen nyelvek használatát a mindennapi iskolai életben?
– Hogyan lehet fejleszteni a tanulók motivációját a tanulás iránt a különböző országokban és kultúrákban?

A látogatások lehetővé teszik a kulturális sokszínűség megismerését. MOTTÓNK:“Az én kultúrám része az Európai kultúrának”

Cél:

– a másság elfogadása,
– a partner országok hagyományainak, nyelvének, kultúrájának megismerése.

A diákok találkozók alkalmával szerzett ismereteket, tapasztalatokat megosztják tanulótársaikkal, szüleikkel. Ezt követően a közös webes felületen megjelenítik a partner országok nemzeti zenéjét, művészetét, építészetét, tradicionális ételeit.

PARTNEREK:

1. YUNUS EMRE ILKOKULU PRIMARY SCHOOL ( Törökország- Kütahya)
  2. ZAKLADNI SKOLA POLESOVICE PRIMARY SCHOOL( CSEHORSZÁG- Polesovice)
  3. FONTOS SÁNDOR ÁLTALÁNOS ISKOLA ( Üllés)

Koordinátor intézmény:

YUNUS EMRE ILKOKULU PRIMARY SCHOOL ( Törökország- Kütahya)

Projekt koordinátor:

ISA RESBER-Törökország

Helyi koordinátorok:

Tasi Zoltánné
Szekeres Katalin

A projekt munkanyelve: Angol

A két év során az alábbi portfóliókat készítjük el, mindhárom iskolában . Mindenki elkészíti a saját országára vonatkozókat, és a közös webes felületen publikálva a partnerek is megismerhetik.

PORTFÓLIÓK:

1. ÖLTÖZKÖDÉS ÉS HAGYOMÁNYOK
  2. TÖRTÉNELMI ÉS FÖLDRAJZI VONATKOZÁSOK
  3. MŰVÉSZETEK
  4. ZENE
  5. ÉTELEK
  6. ÉPÍTÉSZET

A portfóliók elkészítéséhez az iskola tanulóinak jelentkezését várjuk, szeptember 25-ig. Ezt követően a pedagógusok vezetésével indul a tartalmi munka. Ez a pályázat újszerű keretet biztosít az oktató-nevelő munkánkhoz.

Posted in Egyéb | Hírek bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva