Versenyeredmények kategória bejegyzései

„Rímbe szedett természet”- versmondó verseny

Október 11-én a tanév első kulturális versenyén vettek részt iskolánk tanulói Szegeden .A Füvészkert által meghirdetett  versenyen 17 diákunk indult és szerepelt eredményesen. 5 korcsoportban mondtak a természet szépségeit bemutató költeményeket.

Az 1-2. osztályt Takács Vivien, Tordai Viktória, Gyöngyösi Aliz, Kocsis Benedek és Simon Flóra képviselték nagyon ügyesen.

A 3-4. osztályosok közül Nagy Regina K. László Szilvia: Gyümölcsöstál című versével ért el I. helyezést, de Bálint Jázmin, Székács Levente, Sztarek Fanni és Nagy Zsanett is szép versmondással örvendeztette meg a hallgatóságot.

Az 5-6. osztályból Czékus Brenda, Csányi Jázmin, Fábián Eszter és Terhes Gréta választottak nagyon szép műveket és adták elő a zsűri előtt.

A 7-8. osztályt 3 tanuló képviselte kiemelkedően, hiszen Tóth Barnabás Petőfi Sándor: Az apostol című elbeszélő költeményének részletével I. helyezést ért el, Berczeli Lili és Vereb Denissza Különdíjasok lettek.

A verseny színvonalát jelzi, hogy szakavatott zsűri értékelte a gyerekek előadását.

Minden előadó jutalomban részesült, s a várakozás idejét kertlátogatással tölthették.

A 17 gyerek felkészítését Gyurisné Pigniczki Tünde, Jász Márta, Ótottné Vörös Zsuzsanna, Szabó Józsefné, Hódiné Vass Magdolna és Santana C. Nagy Éva pedagógusoknak köszönhetjük.

Külön szeretnénk megköszönni az Üllési Önkormányzatnak, hogy a diákok utaztatásában segítségünkre voltak.

a Humán munkaközösség nevében:

Lajkóné Tari Ágnes

Megyei Kazinczy verseny

2016. május 19-én a 3-4. osztályosok számára Makón rendezték meg a Megyei Kazinczy szépkiejtési versenyt, melyen Csongrád megye tankerületi versenyeinek győztesei vehettek részt. A megmérettetés évfolyamonként zajlott és két részből állt: egy begyakorolt és egy ott kézhez kapott ismeretterjesztő szöveget kellett a zsűri előtt pontosan, jól hangsúlyozva, a közönséggel kapcsolatot tartva felolvasni.
Iskolánk 3. a osztályos tanulója, Szabó Gabriella saját korcsoportjában I. helyezést ért el.

Gratulálunk neki!

Felkészítő tanára: Ótottné Vörös Zsuzsanna

Fontos Sándor Emléknap – Klasszikus zene eredmények

Klasszikus zene
Szóló
Versenyző neve Művészeti
évfolyam
Darab szerzője, címe Felkészítő tanár neve Település Helyezés
Dér Uldin furulya Ek.2. Mozart: Burlesque
Dlugoraj: Cantio polonica
Kálmán Csaba Ruzsa 44 pont
Kálmán Levente furulya Ek.2. Mozart: Burlesque
Mint egykor rég ( ír népdal)
Kálmán Csaba Ruzsa 49 pont
Balog Lázár Koppány hegedű Ek.2. Bach: Részlet a Parasztkantátából
Weber: Keringő
Huszár Emőke Zsombó 55 pont

II. helyezett

Tóth Barnabás furulya Ek.2. Mint egykor rég
Gervaise: Táncdal
Hampel Zsuzsa Zsombó 56 pont

I. helyezett

Hajagos Flóra Lilla hegedű Ek.2. Flon – flon
Még azt mondják
Berente Istvánné Mórahalom 47 pont
Kiss Boróka zongora Ek.2. Bartók Béla: Népdal
Papp Lajos: Roller
Hajdu Fruzsina Ásotthalom 48 pont
Jeremi Daniella zongora Ek.2. Petrovics Emil: Magyar népdalok
W.A.Mozart: Allegro
Molnár Gábor Edina Ásotthalom 46 pont
Farkas Réka gitár 1. Méz,méz,méz
Fekete föld
László János Forráskút 47 pont
Ocskó Melinda Barbara zongora 1. Bartók Béla: Elvesztettem páromat
Bastien: Boszorkányok ünnepe
Bodoláné Szabó Emília Bordány 53 pont

III. helyezett

Sutus Zoé furulya 1. Willem de Fresch: Ária
Anonymus: Allemande
Kálmán Csaba Ruzsa 46 pont
1. korcsoport: Ek. 2. , A/1
 

 

Klasszikus zene
Szóló
Versenyző neve Művészeti
évfolyam
Darab szerzője, címe Felkészítő tanár neve Település Helyezés
Szabó Vanessza furulya 1. Beethoven: Német tánc
Krieger: Bourrée
Hampel Zsuzsa Zsombó 51 pont
Gyuris Enikő furulya 1. Ismeretlen szerző: Bourrée
Lendvay Kamilló: Dalocska
Hampel Zsuzsa Zsombó 47 pont
Talmácsi Luca zongora 1. Csajkovszkij: A beteg baba
Csajkovszkij: Játékkatonák indulója
Dobiné Farkas Jácinta Mórahalom III. helyezett

52 pont

Gyurákovics Eszter hegedű 2. Erdő, erdő
Jones:Angol dal
Berente Istvánné Mórahalom 43 pont
Márton Gergely Ákos trombita 2. Charpentier: Te Deum
Bogár I.:Két régi magyar tánc
Szalai Krisztián Mórahalom 55 pont

II. helyezett

Döme Balázs Márk trombita 2. Weiner Leó: Esik az eső
Tambourin
Szalai Krisztián Mórahalom 58 pont

I. helyezett

Rózsa Lilla zongora 2. Bach: g-moll menüett
Burgmüller: Ártatlanság
Recskó Anikó Domaszék 50 pont
Szigeti Sára Klára zongora 2. Burgmüller: Arabeszk
Bartók Béla: Játék
Recskó Anikó Domaszék 51 pont
2. korcsoport: A/1 , A/2

 

 

 

 

 

Klasszikus zene
Szóló
Versenyző neve Művészeti
évfolyam
Darab szerzője, címe Felkészítő tanár neve Település Helyezés
Földi Sarolt Csenge zongora 2. Csajkovszkij: Régi francia dal
Bartók Béla: Csürdöngölő
Hegedűs Károlyné Zsombó 51 pont

III. helyezett

Kálmán Virág hegedű 2. Magyar népdalok
Rieding: Induló
Huszár Emőke Zsombó 56 pont

I. helyezett

Györgyilyés Melinda klarinét 2. Régi magyar táncok
Jean-Paul-G. Matini: Plaisir d’amour
Kálmán Csaba Rúzsa 42 pont
Enyedi Richárd klarinét 3. Joplin: The entertrainer
Weber: Sonatina
Kálmán Csaba Rúzsa
Abonyi Mátyás gitár 3. Suba Sándor: Tengerész dal
Fernando Sor: Allegretto
László János Üllés 53 pont

II. helyezett

Farkas Gusztáv furulya 3. Willem de Fesch: Ária
Willem de Fesch: Gavotte
Kálmánné Mucsi Ildikó Forráskút 47 pont
Szalóky Mercédesz Lara zongora 3. Schitte: A sellő
Gillock: Őszi vázlat
Lázity Natália Domaszék 53 pont

II. helyezett

3. korcsoport: A/2 , A/3

 

 

 

 

 

 

Klasszikus zene
Szóló
Versenyző neve Művészeti
évfolyam
Darab szerzője, címe Felkészítő tanár neve Település Helyezés
Balog Martin gitár 4. W.A.Mozart: Allegretto
Sagreras: Etüd
László János Forráskút 48 pont
Nagy-Kardos Réka furulya 4. Telemann:Ária,Ária Kálmánné Mucsi Ildikó Forráskút 48 pont
Galzó Dorka furulya 4. Loeillet:Siciliana,Giga Kálmánné Mucsi Ildikó Forráskút 51 pont
Kálmán Richárd hegedű 5. Vivaldi: a-moll Koncert I.tétel Huszár Emőke Zsombó 59 pont

I. helyezett

Senften Leona furulya 5. Telemann: á-moll szonáta Kálmánné Mucsi Ildikó Forráskút 53 pont
Gáspár Zsófia Luca zongora 6. Ludvig Schitte: A kis hableány
Agatha Backer Grondale: Spanyolos
Bodoláné Szabó Emília Bordány 54 pont

II. helyetzett

Pintér Emese gitár 6. Suba Sándor: Maestoso
Arcas: Bolero
László János Üllés 52 pont

III. helyezett

Vajner Vivien fagott Kálmánné Mucsi Ildikó Forráskút 52 pont

III. helyezett

4. korcsoport: A/4, A/5, A/6

 

 

 

 

 

 

 

Klasszikus zene
Kamara
Versenyzők neve Művészeti
évfolyam
Darab szerzője, címe Felkészítő tanár neve Település Helyezés
Czombos Lara
Gáspár Zsófia Luca
furulya Ek.2.
zongora 6.
Leopold Mozart: Burlesque
Hidas Frigyes: 4 kis darab-
Én meg ő, Bújócska
Hampel Zsuzsa
Bodoláné Szabó Emília
Bordány
Tóth Barnabás
Gyuris Enikő
Szabó Vanessza
furulya Ek.2.
furulya 1.
furulya 1.
Gárdonyi: Két szál pünkösdrózsa
Rathgeber: Ritornell
Hampel Zsuzsa Zsombó 55 pont

I. helyezett

Kovács Aida
Török Karolin
furulya 1.
furulya 2.
Német táncdal
Olasz dal
Kálmánné Mucsi Ildikó Forráskút 50 pont

III. helyezett

Dudás Nelli
Farkas Gusztáv
furulya 3. Amon: Francia tánc
Boismortier: Menüett
Kálmánné Mucsi Ildikó Forráskút 53 pont

II. helyezett

 

 

1. korcsoport: Ek. 2. , A/1 , A/2 , A/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galzó Dorka
Nagy-Kardos Réka
furulya 4. W.A.Mozart: Menüett
Leopold Mozart: Menüett
Velencei karnevál
Kálmánné Mucsi Ildikó Forráskút 48 pont
Korsós Roxána
Hódi Dorottya
furulya 4. V.Rathgeber: Menüett
Ugrós tánc
Kálmánné Mucsi Ildikó Forráskút 52 pont

III. helyezett

Baracsi Luca
Dóda Hajnal
Kazi Richárd
furulya 4. Witt: Entrée és Menüett
Folksong Medleys
Greksa László
Zongorán kísér: Lázity Natália
Domaszék 57 pont

I. helyezett

Kardos Lili
Ördögh Anett
furulya 6. Bononcini: Preludio és Giga
Telemann: Allegro
Greksa László
Zongorán kísér: Lázity Natália
Domaszék 57 pont

I. helyezett

Senften Leóna
Vajner Vivien
furulya 5.
furulya 6.
Bizet: Carmen fantázia Kálmánné Mucsi Ildikó Forráskút 54 pont

II. helyezett

2. korcsoport: A/4 , A/5, A/6

Fontos Sándor Emléknap – Népi ének, Népi hangszer eredmények

Népi ének, népi hangszer
Versenyzők neve Iskolai évfolyam Népdalcsokor tájegysége Felkészítő tanár neve Település Helyezés
Ocskó Melinda Barbara 3.o. Pusztinai népdalok Kiss Csillag Anna Bordány II. helyezett
Vas Sándor Nimród
Ocskó Melinda Barbara
Deme Mihály Dániel
Gábor Zalán Sándor
citera együttes
3.o.-5.o.
Gyermekdalok Kiss Csillag Anna Bordány I. helyezett
Deák Zsófia 5.o. Népdalok Horti Sándor Csólyospálos III. helyezett
Rabi Ramóna 5.o. Somogy- Tolnai népdalok Horti Sándor Csólyospálos
Marton Gyula 5.o. Békés-Csongrádi népdalok Horti Sándor Csólyospálos
Provics Lili 6.o. Hevesi népdalok Horti Sándor Csólyospálos Különdíj
Halácsi Anna 6.o. Szatmári népdalok Horti Sándor Csólyospálos I. helyezett
Farkas Bence 5.o. Vegyes népdalok Zimán Ildikó Üllés
Regős Dalma 5.o. Székelyföldi népdalok Zimán Ildikó Üllés
Turcsik Anikó 7.o. Moldvai népdalok Zimán Ildikó Üllés

 

Fontos Sándor Emléknap – Rajz versenyeredmények

VERSILLUSZTRÁCIÓ

 

helyezés név település felkészítő tanár
1. Berta Ágnes Mórahalom Koisné Kőrösi Rozália
2. Szikszer Tímea Ásotthalom Naszradi Edit
3. Czellár Virág Zsombó Faragó Gabriella

 

Meseillusztráció

 

helyezés név település felkészítő tanár
1. Kiss Alíz Réka Domaszék Kardosné Volford Klára
2. Varga Vivien Éva Zsombó Faragó Gabriella
3. Kiss Angelika Bordány Sándor Mónika

 

SZERKESZTÉS

 

helyezés név település felkészítő tanár
1. Bálint Nikolett Domaszék Viplakné Pásti Mária
2. Vásárhelyi Henrietta Ruzsa Varga Enikő
3. Németh Nikolett Domaszék Viplakné Pásti Mária

 

CSENDÉLET

 

helyezés név település felkészítő tanár
1. Tóth Andrea Bordány Sándor Mónika
2. Gyuris Anasztázia Bordány Sándor Mónika
3. Kása Kornél Üllés Rostás Mónika

A Petőfi-szavalóverseny területi döntőjének eredményei

I. korcsoport: 5-6. osztály

I. hely: Santana C. Patrícia

Üllés

felkészítő tanára: Nagy Éva

Petőfi Sándor: Csokonai című vers

II. hely: Mityók Barbara

Ásotthalom

felkészítő tanára: Dukai Klára

III. hely: Provics Lili

Csólyospálos

felkészítő tanára: Á. Fúrús Jánosné

 

II. korcsoport: 7-8. osztály

I. hely: Csíkos Szonja

Csólyospálos

felkészítő tanára: Á. Fúrús Jánosné

Kánai Adél: Levél anyához című vers

II. hely: Farkas Anna

Üllés

felkészítő tanára: Nagy Éva

III. hely: Csóti Viola

Domaszék

felkészítő tanára: Viplakné Pásti Mária

Üllési siker a „Muki bácsi” országos fizikaverseny előselejtezőjén és az országos döntőn

01 Idén a Dugonics András Piarista Gimnázium Szeged, Lőrinc János tanár úr szervezésében megrendezték a „Mutatós kísérletek – bárki csinálhatja” (másik nevén Muki bácsi) fizikai kísérletek versenyének Csongrád megyei fordulóját, mellyel Vermes Miklós tanár úr emléke előtt tisztelgünk. Vermes Miklós Kossuth-díjas középiskolai fizika-, kémia- és matematikatanár, kiváló tankönyvíró és kísérletező volt.

02Jelentkezni tetszőleges témájú, egyszerű, nagyszerű fizikai kísérlettel lehetett. A kísérlethez nem használható iskolai taneszköz. A kísérlet házilag elkészíthető legyen. A tanulók párokban is bemutathatták a kísérleteket.  A bemutató időtartama maximum 7 perc lehetett, és 3 perc állt rendelkezésére a zsűrinek, hogy kérdezzen.03

A versenyen 23 tanuló mutatott be egyszerű, de nagyszerű kísérleteket, egymás, és a jelen lévő tanáraik örömére és ismereteinek bővítésére. A tanulók a versenyre rengeteget készültek, hiszen az izgalmas problémafelvetés és a magával ragadó látvány mellett a pontos elméleti ismeretek elengedhetetlenek egy színvonalas kísérleti bemutatóhoz – tudjuk, egy jó kísérlet magyarázattal együtt teljes. A verseny három órán keresztül zajlott a gimnázium patinás, műemlék jellegű Fizika előadójában. A kitartó 40-50 fős közönség láthatta micsoda meglepő formák alakulnak ki a kukoricakeményítő és víz keverékéből, különösen, ha hangszóró membránján táncoltatják. Kiderült az is, vajon miért tudunk a felmelegített CD-ből buborékot fújni. Hogyan lehet nyíló virágot készíteni, hány víz molekula fér el egy CD-n, a kipihentségünket mérő eszközzel is megismerkedhettünk. A víz borrá változtatása, hangfestés, házi lézer-show és zselégyöngyök törésmutatójának mérése is színpadra került a délután folyamán. Ezen a versenyen:

I.helyezést:

 Farkas Brigitta – Maróti Ádám 7. o.

https://www.youtube.com/watch?v=fRbE4X9hpXY

 

  1. Bőviz Dávid – Gaál Péter 8. a Dugonics András Piarista Gimnázium

III. helyezést:

Matuszka Márk – Nagy Viktor 7.o. ért el.

https://www.youtube.com/watch?v=kaUd0wKWzZM

 

Fotók:

http://www.szepi.hu/kep/2014-15/muki-bacsi

 

A versenyzők két korcsoportban mérhették össze kreativitásukat, tudásukat: I. korcsoport: 7-9. osztályosok, és II. korcsoport: 10-11. osztályosok.

Az első és harmadik helyezést elért páros, az első korcsoportban mérte össze erejét, olyan diákokkal is akik már 3 éve tanulnak fizikát.

A legjobbak (I.;II.; és a III: helyezett) továbbjutottak az országos döntőre, amire december 5-én került sor, a Pécsi Tudományegyetem Kísérleti Fizikai Tanszékén.

A verseny fővédnöke: Lovász László, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke.

A PTE TTK- Fizikai Intézetben 2014. december 5-én megtartott Mutatós Kísérletek Bárki Csinálhatja (MUKI BÁCSI) Országos Fizika Verseny döntőjében rendkívül eredményesen szerepeltek diákjaink.

Matuszka Márk és Nagy Viktor országos harmadik helyezést ért el.

A kiemelkedő eredményekhez gratulálunk!

Köszönjük a polgármester úrnak, hogy biztosította számunkra a mikrobuszt, ugyanis a megyei versenyen 10 fővel vettünk részt és az országos döntőre 4 tanulóval utaztunk Pécsre. Köszönet Matuszka Lászlónak aki a sofőrként mindkét versenyre eljuttatta kis csapatunkat és szülőként szakmai tanácsokkal segítette  a kísérleti eszközök prototípusainak elkészítését a fiának és csapattársának.