„Szép Magyar Beszéd” verseny

Ebben a tanévben is jelentkeztünk az 5-8. osztályos tanulók részére meghirdetett Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyre. A Mórahalmon megrendezett járási versenyt iskolánk helyi fordulója előzte meg. A vetélkedő résztvevőinek egy – a verseny szervezői által kijelölt – kötelező és egy magukkal hozott szabadon választott 20-25 soros prózai szöveget kellett felolvasniuk.

A helyi verseny eredménye:

5-6. osztály

I.hely: Dobai Henrietta (5.o.), Lajkó Lia (5.o.) – továbbjutók

II.hely: Szalai Vanda (6.o)

III.hely: Juhász Hédi (5.o.)

7-8. osztály

I.hely: Szabó Gabriella (7.a), Tóth Barnabás (7.b) – továbbjutók

II.hely: Valkai Sarolta (8.o.)

III.hely: Vereb Denissza (7.b)

A járási versenyre az 5-6. és a 7-8. osztályból 2-2 tanuló képviselte iskolánkat, akik Mórahalmon emléklapot kaptak a szereplésükért.

Felkészítő tanárok: Hódiné Vass Magdolna, Ótott Zsolt, Santana C. Nagy Éva