„Mesélj Európa! – Tales from Europe

A kecskeméti Katona József Könyvtár, az Alternative English School és a Dél-alföldi Europe Direct Információs Hálózat idén is meghirdette általános iskolás diákok számára az Európa Nyelvi Díjat nyert „Mesélj Európa! – Tales from Europe” angol nyelvi vetélkedőt.

A felhívásra idén 3 megyéből 24 csoport regisztrált.

A regisztrációkor minden csapathoz rendel a program egy uniós országot. Az elődöntők során az 5-6. osztályosoknak a kisorsolt ország egy népmeséjét, a 7-8. osztályosoknak pedig egy történelmi eseményét kell bemutatniuk angol nyelven.

Iskolánk mindkét korcsoportban indított csapatot.

5-6. osztály: Black Cherries (Ők Csehországot kapták.)

Csapattagok: Rafael Ákos, Simon Kata, Szalai Vanda, Tordai Veronika, Wascher Elizabet

Felkészítő tanár: Santana C. Nagy Éva

7-8.osztály: The Originals (Ez a csapat Lettországot kapta.)

Csapattagok: Bálint Máté, Bigors Ádám, Borbély Boglárka, Pálnik Johanna, Szabó Gabriella

Felkészítő tanárok: Szekeres Katalin, Megyeri Péter

A verseny 2020. március 2-án kezdődött egy, az Európai Unióval kapcsolatos angol nyelvű, online feladatsorral, illetve egy, a csapatok kreativitását igénylő rövid bemutatkozó videó készítésével.

Ebben a tanévben is a már megszokott nagy lelkesedéssel fogtunk neki az előfeladatok megoldásának. Az online forduló 4 feladatát maximálisan teljesíteni tudtuk, de a kisfilm elkészítésére már nem kerülhetett sor. A koronavírus járvány miatt a szervezők a következő döntést hozták:

„Az országos, rendkívüli helyzetre való tekintettel a 2020. évi Mesélj Európa vetélkedő, pontszámokkal, de rangsorolás nélkül, az online fordulóval lezárul, az elődöntők és a döntő nem kerülnek megtartásra. Minden regisztrált, pontszámmal rendelkező csapat ajándékcsomagot kap, amelyet postán juttatunk el.

Ugyanakkor szeretnénk biztosítani a lehetőséget a játékos nyelvgyakorlásra, ezért várjuk az érdeklődőket a vetélkedő weboldalán kötetlenebb, online feladatokkal – nem rangsorolási szándékkal, hanem az együtt-játszás öröméért!”