Történelemversenyek

A 2019/2020-as tanévben két levelező versenyre neveztünk be, mindkét verseny 5 fordulós volt. A Mozaik Országos Levelező Versenyen a járvány miatt az utolsó, országos döntőt nem tudták megrendezni, így a selejtezők alapján kaptuk meg az eredményeket. Vereb Denissza (7.a) és Hódi Kristóf (7.b) az öt forduló után a 34. helyen zárt a többszáz indulóból.

A Titok Országos Levelező versenyen csapatok indultak. Itt is 5 forduló volt, és szerencsére még a kialakult helyzet előtt befejeződött. Iskolánkból a következő tanulók versenyeztek. 5.osztály: Kőkorszaki szakik: Baranyi Nándor, Börcsök Bence, Börcsök Csaba, Lajkó Zalán, eredményük 91,1% (19.helyezés). 6. osztály Időutazók: Csányi Jázmin, Kocsis Nikolett, Simon Kata, Szalai Vanda, eredményük 94% (15.helyezés). 7. osztály Ősanyák: Baló Dominika, Molnár Veronika, Gyuris Zsófia, Hódi Kristóf, Rádóczi Ádám, eredményük 99,1% (3.helyezés). Felkészítő tanárok Hódiné Vass Magdolna és Ótott Zsolt voltak.