Diákönkormányzatos kirándulás

Az idei tanévben a koronavírus-járvány miatt sajnos sok tervezett program elmaradt. Sokáig kérdéses volt az is, hogy a hagyományos év végi DÖK-kirándulást meg tudjuk-e valósítani. A „szokásos” vonatos utazásunkat nem, de egy más jellegű, szuper napot viszont igen.

Július 6-án 2 csoportban vágtunk neki a „nagy útnak” Mórahalomra. A bátrabbak kerékpárra pattantak, és azon tették meg a Bivalyrezervátumhoz vezető több, mint 27 km-es utat. Útközben két rövid pihenőt tartottunk, gondosan ügyelve a szervezet szénhidrát-utánpótlására, hogy minél könnyebben menjen a kerekezés. A gyerekek másik fele pedig a Önkormányzat kisbuszával utazott. A két csapat a Kulcsosház udvarán futott össze, ahol rövid játék után nekivágtunk a Bivalyrezervátum meghódításának. A vízi madarak és a táj megcsodálása után a bivalyokhoz is közelebb értünk, akik annyira jól érezték magukat a közelünkben, hogy néhányan a kerítésen átbújva próbáltak hozzánk csatlakozni. Szerencsére még időben meggondolták magukat, nem kis megkönnyebbülésünkre.

Kora délután értünk vissza a központba, ahol a nagyobbak bowlingozással, az ifjabbak pedig a játszótéri játékok birtokba vételével tölthettek el egy órát. Lehetőség volt a lengőteke kipróbálására is. Időközben a nap igencsak kisütött, ezért a hazaútra még egy fagyizással is felkészültünk.

A buszos csapat fél 5-re érkezett Üllésre, mi, kerékpárosok pedig 18 óra előtt nem sokkal. Útközben már többen mondogattuk, hogy ez a biciklitúra annyira jó program volt, hogy rövidesen meg kell ismételni.

A Diákönkormányzat és a magam nevében köszönetet szeretnék mondani Megyeri Péter tanár úrnak, aki a kerékpáros csoport élén haladva biztonságosan el- illetve hazavezetett bennünket, és a fotókat elkészítette. Hódiné Vass Magdolnának, Szekeres Katalinnak, Péterné Juhari Ágotának, Simon Zsoltnak, akik a bicajosok táborát erősítették, Kocsisné Hecskó Ágnesnek, a buszos csapat kísérőjének, Ótott Zsoltnak és Hódi Krisztinának a „készenléti szolgálatért”.

Köszönjük Nagy Attila Gyula Polgármester Úrnak, hogy a buszt ingyen a rendelkezésünkre bocsátotta.

Ótottné Vörös Zsuzsanna, DÖK

DÖK kirándulás