Bakancsos tábor

2020.június 29 –  2020.július 3.

Ebben az évben településünk szerkezetének, tanyavilágának megismerését tűztük ki célul. Tanulmányoztuk településünk térképét, több mint 22km-t gyalogoltunk. Ismerkedtünk a dűlőkkel, átsétáltunk a Bon -erdőn, eljutottunk egészen Ruzsáig. Egy jurtához érkeztünk, ahol Dr. Faragó M. Judit fogadott bennünket. Jót saraztunk, megnéztük a jurtát, a vendéglátónk mesélt nekünk róla. A vendégház bemutatásakor megfigyelhettük a régi népi építészet jellemzőit. Nagyon ízletes paprikáskrumplit főzött nekünk ebédre, a csúcs viszont Bözsi néni sütije volt. Ebéd után rókavadászatot tartottunk a kiserdőben, majd indultunk haza. Nagyon szépen köszönjük a vendéglátást, hogy ott lehettünk, igazán nagy élmény volt.

Másik napon a Petőfi- dűlőbe vitt az utunk, a Bozsity vendégházhoz. Jó meleg volt, leülni is jól esett mindenkinek. Ekkor jött egy kellemes meglepetés, hideg, mentás bodzaszörppel kínáltak minket. Bemutatták a vendégházat, megnézhettük a Pusztaszínházat, játszhattunk az udvaron. Hazafelé kiugráltuk magunkat a Horgásztónál. Szeretjük ezt a játszóteret.

A helyi művelődési központ árnyas udvarán két délutánt töltöttünk a meleg miatt. Egyik délután a fajátékokkal játszhattunk, a másik délután pedig rollerversenyt szerveztünk. Ügyesen vettük az akadályokat.

Csütörtök délelőtt Pőcze Tünde rendőrőrnagy volt a vendégünk. Kipróbálhattuk a részegszemüveget, beöltözhettünk a védőruhákba, beülhettünk a rendőrautóba. Történeteket mesélhettünk a kis kockák képei alapján. Mindenki tenyeréről nyomatot készített az őrnagy, közben jót beszélgettünk. A kellemes délelőtt után, a gyerekek legnagyobb örömére, szirénázva távozott. Tisztelettel megköszönjük a türelmét, hogy időt szánt ránk.

Hatalmas élmény volt Péter Mihály és családja vendéglátása is. Simogathattuk a lovakat, csónakáztunk a tavon, kergettük a birkákat. Közben a vállalkozó mesélt a családi gazdaságról. Köszönjük a családnak a szívélyes vendéglátást.

A tartalmas hetet értékeléssel zártuk, fagyiztunk, és a legügyesebbek kapták a legtöbb cukrot.

Ebben a tanévben nem tudtunk pályázni táborainkra, remélem így is tartalmas és hasznos időtöltést sikerült biztosítanunk a gyerekeknek.

Köszönjük a vendéglátóinknak a kellemes programokat, iskolánk dolgozóinak, a Technikai Csoport és a Déryné Művelődési Központ munkatársainak, az Önkormányzati Konyha valamennyi  alkalmazottjának a segítséget.

Kellemes, vírusmentes nyarat kívánok mindenkinek.

Szolnoki Tünde