SzeReTeD

… ahol a tudományt megszereted!

 

2014. november 8-án kísérletezni voltunk a szegedi Agórában. A Kísérletek Kavalkádja nevű programot a Szegedi Regionális Természettudományos Diáklaboratórium (SzeReTeD) vezetői szervezték. A bemutatón szegedi és szeged környéki iskolák vettek részt. Biológia, fizika, kémia kísérleteket nézhettek meg és próbálhattak ki a látogatók. A lányok a „habzó szörnyek”, a fiúk a „fekete kígyó” nevű kísérletet mutatták be. A délelőtt során folyamatosan érkeztek az érdeklődők. Nagyon sok család választotta szabadidejében ezt az időtöltést. A legkisebbek is élvezték mindkét kísérletet, mi örömmel fogadtuk őket. A három óra kísérletezésben kellemesen elfáradtunk, így hazafelé szótlanok maradtunk. Szeretnénk megköszönni az Önkormányzatnak és Czékus Péternek, hogy eljuttatnak bennünket és a kísérleti eszközeinket Szegedre. És köszönjük Kocsisné Hecskó Ágnes tanárnőnek a felkészítést!

A kísérletező csapat tagjai:

Csúcs Baldó, Lajkó Borbála, Márta Petra, Nagy András, Péter Ágota Kincső és Szabó Elizabet.